Haber

Türk Kızılayı Gazze’deki Hastanelerin Elektrik İhtiyacını 30 Gün Boyunca Karşılayacak

Türk Kızılayı, Gazze’deki tüm hastane ve ambulansların 30 günlük ihtiyacını karşılayabilecek Filistin Kızılayı’na 400 bin litre akaryakıt sağlıyor.

Gazze’nin abluka altında olması ve iki haftadır elektrik kesintilerinin devam etmesi nedeniyle Türk Kızılayı acil yardım misyonunu yerine getiriyor. Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı’nın acil yardım daveti ve öncelikli ihtiyaçlar listesinde yer alan hastane ve ambulansların akaryakıt ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 400 bin litre akaryakıt desteği sağlıyor.

 

Filistin Kızılayı’na nakdi yardım

Filistin Kızılayı, Gazze’deki hastanelerin 30 günlük elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla 400 bin litre akaryakıt ve 600 bin dolar destek sağlıyor. Filistin Kızılayı çeşitli yollardan yakıt sağlamaya çalışacak.

 

Türk Kızılayı Gazze’de

Türk Kızılayı, akaryakıt desteğinin yanı sıra Gazze’deki diğer insani ihtiyaçlara da destek sağlamaya çalışıyor. Kızılay, Mısır’a ulaştırılan 3 uçaklık yardım malzemesinin yanı sıra, tamamı tıbbi malzeme taşıyacak 4’üncü uçağın da malzeme ikmalini sürdürüyor. Ayrıca Mısır’daki Türk Kızılayı grubu, Mısır Kızılayı ile birlikte hem yerel olarak tedarik edilen hem de Türkiye’den sevk edilmeye devam edilen ayni yardımların Gazze’ye koordinasyonu ve sevkiyatı konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu