Haber

Odunları kızaklarla indirip depremzedelere gönderdiler.

ARTVİN’e bağlı Yanıklı ve Meşeli köylerinde vatandaşlar, depremzedeler için hazırladıkları odunları dik ve karlı arazide tahta kızaklarla indirerek deprem bölgesine gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’nin dört bir yanında seferber olan vatandaşlar bölgeye yardım etmeye devam ediyor. İl merkezine 70 kilometre uzaklıktaki 1300 rakımlı Yanıklı köyü ile 89 kilometre uzaklıktaki 1788 rakımlı Meşeli köyünde vatandaşlar, afetzedeler için hazırladıkları odunları bir torbaya doldurdu. toplu moda ve tahta kızaklar ile karlı toprakta toplama merkezine taşıdı. İl Özel İdaresine ait TIR’lara yüklenen odunlar, Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Şavşat Belediyesi yetkililerine teslim edildi. Ellerde çuval olan 60 tona yakın odun, kamyonlarla deprem bölgelerine gönderildi.

‘HERKES HAYATLA BAŞLAMAK İÇİN AĞIR BİR ÇABA GÖSTERDİ’

Yanıklı Köyü Muhtarı Cemal Genç, “Şu anda köyümüzde kar yağışı var. Kardan dolayı bazı mahalle yollarımıza ulaşım zor. Çuvallara doldurduğumuz odunları bu Hızek dediğimiz tahta kızaklar ile toplayıp köye gönderdik” dedi. Deprem bölgesi. Herkes odun konusunda yoğun çaba sarf etti. Yüzyılın afeti için her türlü yardımı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu