Haber

MÜSİAD Üyeleri ve Gönüllüleriyle Afet Bölgesinde Yaraları Sarıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen şiddetli depremlerin ardından afet bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarını sürdüren MÜSİAD, yerli ve yabancı üyeleri, istekli ekipleri ve lojistik takviye ağıyla afetten etkilenen illerde büyük sorumluluk üstlendi. .

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen şiddetli depremlerin ardından afet bölgesindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yerli ve yabancı üyeleri, 10 ile yayılan coşkulu ekipleri ve oluşturduğu lojistik takviye ağı ile afet bölgesinde büyük sorumluluk üstlenen MÜSİAD, AFAD uyumluluğunda depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor. .

Gönüllü sağlık görevlileri, etkilenen vatandaşların acil sağlık hizmetlerine ulaşmasını sağlar

MÜSİAD’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Türkiye ve yurt dışından gönüllü sağlık çalışanlarımız, AFAD koordinasyonunda Hatay’daki depremden etkilenen vatandaşlarımıza acil sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.”

MÜSİAD Sağlık Kolları Kurulu’nun yönlendirmesiyle Türkiye’den ve yurt dışından istekli hekim ve sağlık profesyonellerinin AFAD’a göre belirlenen bölgelerde sağlık hizmetlerine altlık oluşturduğu bildirildi.

Afet bölgesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor

Ayrıca MÜSİAD’dan Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Adıyaman’daki yardım çalışmaları hakkında bilgi verildi.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, MÜSİAD üyelerinin desteğiyle depremden etkilenen vatandaşların Kahramanmaraş’ta kurulan çadır kentte ağırlandığı, Hatay’daki Serinyol Lojistik Merkezi’nin çalışmalarının devam ettiği, Nurdağı ve İslahiye ilçelerine yardımların devam ettiği bildirildi. Yıkımın ağır olduğu Gaziantep’te devam eden, Adıyaman’da depremden etkilenen. Vatandaşlar için kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

MÜSİAD Konteyner Kent ve MÜSİAD Aşevi çalışmaları devam ediyor

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş Elbistan’da inşaatı devam eden MÜSİAD Konteyner Kent projesinin depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda 8000 kapasiteli 2000 konteynere taşındığı da belirtildi.

Proje kapsamında altyapı sistemi ile sosyal ve idari yapıların da planlandığı bir çalışma yürütülmektedir.

Kahramanmaraş Milli İrade Parkı’nda kurulan MÜSİAD Aşevi, bölgede depremden etkilenen vatandaşlara günde 3 öğün yemek vermeye devam ediyor.

MÜSİAD, Kahramanmaraş’ta aşevi yanında afet bölgesinde kurduğu aşevi ve seyyar mutfaklarla yemek dağıtımına devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

egilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu