Teknoloji

iOS 17’nin yeni özellikleri neler olacak? iOS 17 ne zaman çıkacak?

WWDC 2023’e 2 aydan kısa bir süre önce, @analyst941 Twitter hesabından yeni bir sızıntı iPhone kullanıcılarının dört gözle beklediği bazı iOS 17 özellikleri ışık tutuyor. Şu ana kadar edindiğimiz bilgiler, yayınlanacak güncellemenin beklenenden daha fazla ilgi göreceğini gösteriyor.

Apple’ın iOS 17 için ilk planı, genel sistem iyileştirmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanmaktı. Bu Apple’ın geçmişi macOS için Snow Leopard stratejisi benziyor Ancak geçtiğimiz günlerde Bloomberg, Apple’ın iOS 17 ile planladığı özellik setinin, kullanıcılar tarafından talep edilen birkaç özelliği içerecek şekilde genişlediğini belirtiyor.

iPhone 8 ve iPhone X için iOS 17 umudu

Yeni bilgilere göre iOS 17, iOS 16’yı destekleyen tüm iPhone modellerinde Çalışacak. Bu şekilde, daha eski bir iPhone kullanıyorsanız ve iOS 16 kullanıyorsanız geride kalma konusunda endişelenmenize gerek yok. Daha spesifik olarak, iPhone 8 ve sonraki tüm cihazlarda iOS 17 Çalışacak. Önceki iddialar iPhone 8 ve iPhone X, iOS 17’yi alamayacaktı.

Ayrıca sızıntılara göre Dynamic Island artık daha fazla işlevselliğe sahip Içeriyor olacak. Bu özellikle heyecan verici ve merak uyandırıcı.

Gelişmiş Arama

iOS’taki arama işlevinin mevcut durumu göz önüne alındığında, iOS 17 ayrıca çok daha gecikmiştir. gelişmiş arama işlevi de sunacak. Ayrıca iOS 17’nin Kamera uygulamasının kullanıcı arayüzünde bazı değişiklikler yapılacağına dair söylentiler var. Kuşkusuz, bu konuyla ilgili belirli ayrıntılar azdır. Ancak, insanların Kamera uygulamasını ne sıklıkta kullandıkları göz önüne alındığında, Apple’ın ne planladığını görmek farklı olacaktır.

Üzerinde çalışılan bir dizi başka potansiyel iOS 17 özelliği arasında, dinamik widget’lar, yeni emojiler, 3. taraf uygulama mağazaları için destek, yeniden tasarlanmış bir Kontrol Merkezi, Sağlık uygulaması için yeni bir kullanıcı arayüzü, Odak Modu ve geliştirilmiş Always On ekranı kalibre edilirken . ayar seçenekleri ve en ilginci “mutlak bir ARKit API’leri/çerçeveleri devi”.

WWDC 2023 5 Haziran, yani iOS 17’nin neler getireceğini görmek için çok beklememiz gerekmeyecek.

maltepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu