Haber

Youtube’da soyadı yanlış yazılan Sinan Oğan çok sinirlendi, sosyal medyada tepki yağdı

14 Mayıs’ta yapılan ilk tur seçimde cumhurbaşkanı adaylarından Sinan Oğan, katıldığı YouTube programında soyadının yanlış yazılmasına sinirlendi.

Programda Oğan’ın soyadının ‘Oğlan’ olarak yazılmasıyla bir süre tansiyon yükseldi. Olaya ve Sinan Oğan’ın sözlerine sosyal medyada da tepkiler geldi. Detaylar burada…

Gazeteci Özlem Gürses’in YouTube’daki programına konuk olan Sinan Oğan, soyadını yanlış yazdı. Soyadı ekrana ‘Oğlan’ olarak yansıyan Sinan Ogan, program sahibi Hasret Gürses’e tepki gösterdi.

İşte programda Sinan Oğan’ın sinirlendiği o anlar…

Sosyal medyada Sinan Oğan’ın sözlerine ve durumuna yönelik bazı eleştirmenler ve destekçiler oldu. Bir kişi, “Efendim, öncelikle bu videoyu yeni gördüm. Otoriter dilinizle ne kadar incitici bir insan hatası yaptınız. Pardon, neler oluyor?” Sinan Ogan, sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Çağla Hanım elbet hata yapılabilir. Ben de hata yapabilirim. Mesela biri Oğan yerine Doğan yazıyor vs. Normaldir. Ancak o günkü devirde ‘Oğlan’ kelimesi hakaret olarak yazılırsa. çevre ve bize bu şekilde hitap edilmeye çalışılıyor tepki vermek en doğal hakkımız bu insani bir şey yanlış bir yazım hatası değil düpedüz aşağılayıcı bir ifadeydi hangi kelimenin ne amaçla kullanıldığını hepimiz biliyoruz Türkçe olarak.”

İşte Sinan Oğan’ın sözlerinden ve programdaki konuşmasından bazı yansımalar:

?

?

?

?

?

bekillihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu