Haber

Sarsıntıların ardından kritik atılım: İki yeni kurum geliyor…

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından siyasi partiler seçim hazırlıklarını yeniden gözden geçirmeye başladı. Bu bağlamda AK Parti, bir önceki kampanyanın tüm içeriğinin askıya alınacağı, beyin sarsıntısının yaralarının sarılacağı yeni bir sürece hazırlanıyor.

AK Parti kadroları, kalıcı konutlar yapılana kadar Türkiye’nin en değerli gündeminin beyin sarsıntısı yaralarını sarma çabaları olacağına dikkat çekiyor.

Parti liderlerinin değerlendirmelerinde, “6 Şubat’tan sonra Türkiye’de çok şey değişti. Şimdi uzun uzun depremi ve bundan sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de depremle gündeme gelecek. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanması gerekecek. Buna ‘sefer’ demek yanlış olmaz. Etkilediği şehirleri nasıl eski haline getireceğiz?’, ‘Yaraları nasıl çabuk saracağız?’, ‘Vatanını terk edenleri nasıl geri getireceğiz?’ gibi konularda sıfırdan bir gündem oluşturulmalıdır.görüş öne çıktı.

AK Parti kadroları, deprem bölgesinden 3 milyona yakın kişinin başka şehirlere gittiğini tahmin ettiklerini, bu kişilerin şehirlerine dönmeleri için alt yapının oluşturulacağını kaydetti.

‘FELAKET BAKANLIĞI’ VE ‘DEPREM BİLİM KURULU’

AK Parti’nin önümüzdeki dönemde gündeminde ‘Afet Bakanlığı’kuruluş her zaman etkin bir şekilde çalışacaktır. Deprem Bilim Kurulu’uygulanmasına yönelik öneriler de bulunmaktadır.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu