Haber

Motosikletli kurye Samet Özgül’ün öldürülmesi davasında gerekçeli karar açıklandı

Motosikletli kurye Samet Özgül’ün tartışma sırasında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Halil İbrahim Demirci’ye “kasten öldürme” suçundan müebbet, Mustafa Demirci ile Bülent Açıkgöz’e ise “kasten öldürmeye yardım” suçundan 12’şer yıl hapis cezası verilmesinin nedeni Başkentte trafikte “yol vermek”. duyurdu.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararına göre, 5 Kasım 2022 günü saat 23.15 sıralarında mağdur ile sanıklar arasında trafikte yol verme nedeniyle kavga çıktığı hatırlatıldı.

Kavga sırasında sanık Halil İbrahim Demirci’nin Özgül’ü kesici aletle boynundan yaraladığı, olayın ardından sanıkların olay yerinden kaçtığı, Özgül’ün yakındaki bir özel hastaneye kaldırılarak fenalaşarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Gerekçeli kararda, “Olay ve görgü tanığı tutanağı, video inceleme tutanakları, tutuklama tutanağı, bilirkişi raporları ve tüm dosya kapsamı birlikte incelendiğinde, diğer sanıklar Mustafa Demirci ve Bülent Açıkgöz’ün olay yerindeki fiziki saldırılarının gerçekleştiği görülüyor. Sanık Halil İbrahim Demirci ise elindeki bıçakla mağdura vururken, “Böylece suçun işlenmesi sırasında yardım sağlayarak suçun infazını kolaylaştırdıkları anlaşılmıştır.” tespitinde bulunuldu.

Gerekçeli kararda, yargılama sonucunda sanık Halil İbrahim Demirci’ye “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, Mustafa Demirci ile Bülent Açıkgöz’ün ise 12’şer yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi. “kasten öldürmeye yardım” suçu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu