Haber

Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahipleri tapu devir sürecini başlattı

Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 20 Temmuz’da bulunan 1. Uygulama alanı ile İbrahim Paşa Mahallelerinde anlaşmaya varan hak sahipleri tapu devir işlemlerine başladı. Tapu aşaması süreçleri ve imar çalışmalarının tamamlanmasının ardından 170 konut için ihale süreci başlayacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın göreve gelmesinin ardından büyük emek sarf ettiği Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki çalışmalar hızla ilerliyor.

Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yürütülen Merkezi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Uygulama Adası için yapılan çalışmalar çerçevesinde İmar Planı ve Uygulama Projesi ile Uygulama Esas Yönetmeliği’nin onaylanmasını takiben 20 Temmuz’da mahallede bulunan İbrahim Paşa ve bir kısmının hak sahipleri ile görüşmeleri tamamlandı.

Projenin uygulanacağı Adalet Sarayı’nın arkasındaki alanda hak sahiplerinden alınan muvafakatnamelerle birlikte hak sahipleri, Nevşehir Tapu Müdürlüğü’nde tapu şerhi işlemlerini yürütmeye başladı.

Yeni konutlarının blok ve katlarını seçip muvafakatini imzalayan hak sahiplerinin tapu aşaması süreçlerinin tamamlanmasının ardından projenin uygulanacağı alanda imar çalışması yapılacak ve ihale süreci başlayacak. 4 ile 8 katın ortasında blokların yer alacağı 22 bin 500 metrekarelik alanın inşaatı için.

Proje için çok değerli aşamalardan geçildiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehirlilere verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Savran, tapu teslim sürelerine uyularak ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bölgede inşaat çalışmalarının başlayacağını ve yeni konutların hızla yükseleceğini kaydederek, “Bizim için büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Merkezi Kentsel Dönüşüm Projemiz. Vatandaş mağdur olmuyor, hızla ilerliyor. Bu alanda hak sahibi olan vatandaşlarımız bize güvenerek muvafakatnamelerini gönül rahatlığıyla imzaladılar. Şimdi tapuyu devrediyorlar, ondan sonra ihalemizi yapacağız. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu