Haber

Kısmen donan Muradiye Şelalesi’nde yüzdüler

VAN’ın kış turizmine dikkat çekmek isteyen 50 kişilik grup, bu yıl 4’üncüsünü düzenledikleri ‘Kış Yüzme Şenliği’nde kısmen donan Muradiye Şelalesi’nin döküldüğü noktada buz gibi suda yüzerek eğlendi. ve halay çekmek.

Muradiye Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Kış Yüzme Şenliği’nde Van Gölü Aktivistler Derneği üyeleri öne çıktı. Derneğin yaklaşık 50 üyesi, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Muradiye Şelalesi’nde her yıl kış aylarında düzenledikleri yüzme etkinliği kapsamında, eksi 15 derecedeki buz gibi suda yüzerek doyasıya eğlendi. şehrin doğal güzelliklerine dikkat çekiliyor, ardından halay çekiliyor.

Etkinliğe katılan Muradiye Kaymakamı ve Muradiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Akdoğan, “Bugün Van Gölü Aktivistleri Derneği üyeleri, ilçemizin en keyifli turizm varlıklarından biri olan Muradiye Şelalesi’nde eksi 15 derecede suya girdiler. Burada yüzerek güzel manzaralara şahit oldular. Diğer illerden de olmak üzere 50 aktivist ilimize geldiler.Kışın bu keyifli ortamında suda yüzerek katkı sağladılar.Muradiye Belediyesi olarak biz de Muradiye Belediyesi olarak destek olmaya düştük. İlimizin, ilçemizin ve şelalenin tanıtımına katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yüzme etkinliği öncesi konuşan Van Gölü Aktivistleri Kurucu Başkanı Erdoğan Özel, Muradiye Şelalesi’nin kışın ayrı bir güzelliğe büründüğünü belirterek, “Amacımız bölge turizmine dikkat çekmek. Ülkemizin birçok ilinden aramıza katılan arkadaşlarımız var. Her yıl burada Muradiye şelalesinde yüzüyoruz, amacımız bu güzelliğin tadını çıkarmak.” Van Gölü’nün önemli bir değeri olan şelaleyi görmek istiyoruz. Bu güzelliği tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya göstermek istiyoruz ve herkesi bu doğal güzelliği görmeye davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu