Haber

Jill Biden, kocasının istikrarını Trump’ın yolsuzluğuna ve kaosuna karşı savunuyor

ABD Lideri Joe Biden’ın eşi Jill Biden, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın “yolsuzluk ve kaos”, eşinin ise istikrar sözü verdiğini söyledi.

Associated Press (AP) ve CNN’in onayına göre Jill Biden, 13 Haziran’da Kaliforniya’da kameralara izin verilmeyen bir bağış toplama etkinliği sırasında eski Başkan Trump’ı hedef aldı.

Jill Biden, cumhurbaşkanlığı seçimini Trump’ın vaat ettiği “yolsuzluk ve kaos” ile eşi Biden’ın vaat ettiği istikrar arasında bir seçim olarak nitelendirerek, Make America Great Again (MAGA) Cumhuriyetçilerinin ülke üzerindeki etkisi konusunda uyardı.

“MAGA Cumhuriyetçileri kazanırsa bizi neyin beklediğini biliyorsun. Biliyoruz çünkü yaşıyoruz. Geçen sefer ne kadar zordu hatırlıyor musun? Bu sefer daha zor olacak.” Jill Biden, “O karanlık günlere geri dönemeyiz. Sizlerin yardımlarıyla dönmeyeceğiz. Özgürlük mücadelesi bitmeyecek. Hayatımızın en önemli seçimi bu” dedi. dedi.

Jill Biden, 12 Haziran’da New York’ta düzenlenen başka bir etkinlikte Cumhuriyetçilerin yüzde 61’inin sandık başına giderek Trump’a oy kullanacağına dair bir haber gördüğünü ve bunun kendisini çok üzdüğünü belirtti. “İddianame umurlarında değil. Bu yüzden bu biraz şok edici.” dedi.

Jill Biden’ın Trump ve seçmenlerine yönelik bu tür yorumları, Biden’ın Trump’ın açıklamalarına karşı sessiz kalma stratejisinin başarısız olduğu yönünde alarm yarattı. Zira Beyaz Saray danışmanları, hakkındaki iddianamenin siyasi olduğunu belirten Trump’ın telaffuzunu haklı çıkarmamak için Joe Biden’a yanıt vermemesini tavsiye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu