Haber

İzmir’in en anlamlı derbisi

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketleri, yıllar sonra İzmir’in ezeli rakipleri Karşıyaka ve Göztepe’yi tarihi bir organizasyonda buluşturdu. 6 Şubat’ta 11 vilayetimizi yerle bir eden, onbinlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, yüz binlercesinin de evsiz kalmasına neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki afetlerin ardından bölgeye yardıma koşan iki toplum ve tüm halk, Türkiye, yetkinlikte birleşti. Geçtiğimiz hafta üniversite taraftarları UNIKSK ve Göztepe UniForce’un iki takım arasında bir derbi olacakmış gibi bilet satma ve gelirlerini depremzedelere aktarma çağrısına kulüpler olumlu yanıt verdi. örgüt için harekete geçti.

Futbolda farklı liglerde yer aldıkları için 2016’dan bu yana 7 yıldır maça çıkmayan Karşıyaka ve Göztepe, taraftarların daveti üzerine vicdanen oynanacak derbi için biletleri satışa çıkardı. İki takımın derbi için hazırladığı biletler 26 Şubat’a kadar satılacak. Satıştan elde edilecek gelirin tamamı depremin yaralarını sarmak için kullanılacak. Karşılaşmanın vicdan azabıyla eş zamanlı olarak ortak açıklama yapan iki kulübün bu paylaşımı Türkiye’nin dört bir yanından binlerce etkileşim ve alkış aldı. İzmir Körfezi’nin ayırdığı kulüpleri vicdanların birleştireceğini açıklayan Kaf-Kaf ve Göz-Eye, “Takvimlerin 1981 yılını gösterdiği gibi” 2. “Türkiye’de dünya rekorları kırarak tarihe geçen iki efsane kulüp olarak” Lig’de ülke olarak yaşadığımız felaketin ardından yüreğimizdeki acıyla depremzedeler için yeniden bir araya geliyoruz. Körfez’in ayırdıklarını vicdan birleştirecek” dedi.

TÜM GELİR DEPREM MAĞDURLARINA

“Tek tribün, tek yürek” sloganıyla depremzedeler için tarihi sayıda bilet satmayı planlayan yeşil-kırmızılı ve sarı-kırmızılılar ortak açıklamada, “#TekTribünTekYürek dijital biletlerimizle” denildi. 26 Şubat 2023 tarihinde vicdanen oynanacak bir maç için en çok bilet satışı rekoru ile hep birlikte yaraları saracağız.Biletler için toplanan bedeller deprem bölgesine gönderilen yardım için kullanılacak. • Temsili yarışma biletleri 17 Şubat Cuma günü saat 13.00’de passo.com.tr üzerinden satışa sunulacaktır.Hatıra bilet satışı 26 Şubat Pazar günü saat 20.00’de sona erecektir. Passolig kart zorunluluğu yoktur. #TekTribünTekYürek #KörfezinAirırındaPainUnited” kullanılmıştır.

sebinkarahisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu