Haber

Depremzedelere ‘koruyucu aile’ olmak için başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Maraş’ta önceki gün 7,7 ila 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün depremden etkilenen çocuklarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Deprem bölgesinde korunmaya ve bakıma muhtaç olduğu belirlenen çocukların durumlarının bakanlık personeli tarafından titizlikle değerlendirildiği” belirtilirken; Çocukların kuyruğa girerek koruyucu ailelerin yanına yerleştirildiği bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Deprem nedeniyle çocuklarımıza koruyucu aile olmak isteyen vatandaşlarımız için aşağıdaki duyurunun yapılması gerekli görülmüştür. Ailelerine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarımız öncelikle bakanlığımıza bağlı kurumlarımıza alınmakta, inançlı bir şekilde bakılmakta ve ailelerine ulaşmaya çalışılmaktadır. Titreme bölgesinde korunmaya ve bakıma ihtiyacı olduğu tespit edilen çocukların durumları profesyonel kadromuz tarafından titizlikle değerlendirilerek mevcut ve mevcut vasi ailelerimizin yanına yerleştirilme süreci devam etmektedir. Yeni başvuru yapacak olan şefkatli aile adaylarımız e-Devlet üzerinden şahsen veya deprem bölgesi dışında ikamet ettikleri ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine başvurabilirler. Çocuklarımıza koruyucu aile olma taleplerine duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu