Teknoloji

Apple, Çalışanlarının ChatGPT Kullanmasını Yasakladı

Kasım 2022’de herkese açık ChatGPT sadece birkaç gün içinde milyonlarca aktif kullanıcıya ulaştı. Yapay zeka chatbot, özellikle teknoloji alanında, hem kod yazdırmak hem de belge özeti istemek için tekrarlanan görevlerde kullanılmaya başlandı.

Ancak bu durumun en büyük tehlikesi, Samsung’un yaşadığı sızıntı olayıyla birlikte ortaya çıkmıştı. Bu olayı kendisi yaşamak istemeyenler elmaEdinilen bilgilere göre çalışanlarına chatbot kullanmalarını yasakladı.

Yalnızca ChatGPT değil, Bard ve diğer tüm botlar da yasaklanmıştır:

The Wall Street Journal’ın elde ettiği belgelere göre Apple, söz konusu botlarda tıpkı Samsung’da görüldüğü gibi. hassas bilgilerin ifşasını önlemek için. yasaklandı. Şirket, GitHub’ın Copilot yardımcısının yanı sıra sohbet robotlarını bile yasakladı.

Ancak tek sebep gizlilik değil, Apple da kendi aracını geliştiriyor olabilir!

Ortaya çıkarılan belgeler oldukça farklı detayları da ortaya çıkardı. Sözcüğe ilişkin belgelerde yer alan Apple çalışanları için yapay zeka tabanlı yardımcı teknolojiler geliştirdi belirtildi. Söz konusu teknolojiler hakkında rastgele bir bilgi bulunmamaktadır.

Diğer şirketlere bakalım:

ChatGPT’nin yanı sıra Samsung ve Apple JPMorgan Chase ve Verizonda yasaklandı. AmazonÖte yandan, doğrudan bir yasağa gitmek yerine çalışanlarına Amazon bünyesindeki araçları kullanmalarını tavsiye etti.

merkezefendiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu